Beispielbild für diese ISBN

I Madhi Gatsbi (Albanian Edition)

Fitzxherald, Francis Skot

Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform, 2014
ISBN 10: 1501026828 / ISBN 13: 9781501026829
Neu / Soft cover / Anzahl: 1
Verkäufer Book Deals (Lewiston, NY, USA)
Bei weiteren Verkäufern erhältlich
Alle  Exemplare dieses Buches anzeigen
In den Warenkorb legen
Regulärer Preis:
Preis: EUR 49,02
Währung umrechnen
Versand: EUR 0,00
Innerhalb USA
Versandziele, Kosten & Dauer

Für später vormerken

Über dieses Buch

Bibliografische Details


Titel: I Madhi Gatsbi (Albanian Edition)

Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform

Erscheinungsdatum: 2014

Einband: Soft cover

Zustand: New

Beschreibung:

Brand New, Unread Copy in Perfect Condition. A+ Customer Service!. Buchnummer des Verkäufers ABE_book_new_1501026828

Über diesen Titel:

Inhaltsangabe: Çdo njeri në Amerikë, në një mënyrë ose tjetër, ka dëgjuar për emrin e Francis Skot Fitzxherald, dhe sidomos për librin e tij të famshëm "The Great Gatsby." Përveç kësaj vepra letrare e tij është përkthyer dhe në shumë gjuhë të tjera të botës. Romani "I Madhi Gatsbi" tani vjen për lexuesin shqiptar, në gjuhën shqipe. Dhe për çdo rast, në qoftë se keni parë filmin e fundit, të bazuar në këtë libër, The Great Gatsby (2013), mund të thuhet pa hezitim se me gjithë bukurinë dhe madhështinë e filmit, ai është vetëm një pjesë e bukurisë dhe madhështisë së librit. Francis Skot Fitzxherald është një nga shkrimtarët më të rëndësishëm të letërsisë Amerikane të sheullit të 20-të. Ai shkroi dhe botoi në vitet 1920-1940. Emri i tij është i lidhur pa-ndarësisht me Dekadën e Artë ose të quajtur dhe Koha e Xhazit, një term që autori në fjalë e formuloi. "I Madhi Gatsbi," ky roman egzemplar i Kohës së Xhazit është lexuar e mbajtur nga breza të tërë lexuesish brënda dhe jashtë Amerikës. Historia e të pasurit Xhej Gatsbi, dashuria e tij për të bukurën Dejzi Bjukenen dhe partit estravagante në Long Ajlend janë një reflektim i asaj dekade të veçantë në jetën amerikane. "I Madhi Gatsbi" është një roman klasik i letërsisë Amerikane të shekullit të 20-të. Leximi i tij është rrëmbyes dhe emocional, por mjaft i bukur për të gjitha moshat, të reja e të vjetra, si dhe për më të rinjtë shqiptarë-amerikanë të cilët ndoshta kanë kuriozitet të lexojnë në gjuhën shqipe atë që kanë lexuar në klasë në anglisht, dhe te kujtojnë e ruajnë në këtë mënyrë gjuhën e nënës.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Anbieter- & Zahlungsinformationen

Zahlungsarten

Dieser Anbieter akzeptiert die folgenden Zahlungsarten:

  • American Express
  • Carte Bleue
  • EuroCard/MasterCard
  • Visa

[Im Angebot des Anbieters suchen]

[Alle Bücher des Anbieters anzeigen]

[Dem Anbieter eine Frage stellen]

Anbieter: Book Deals
Adresse: Lewiston, NY, USA

AbeBooks Verkäufer seit: 7. Mai 2014
Bewertung: 4 Sterne

Geschäftsbedingungen:

We guarantee the condition of every book as it's described on the AbeBooks web
sites. If you're dissatisfied with your purchase (Incorrect Book/Not as
Described/Damaged) or if the order hasn't arrived, you're eligible for a refund
within 30 days of the estimated delivery date. If you've changed your mind
about a book that you've ordered, please use the Ask bookseller a question link
to contact us and we'll respond within 2 business days.


Versandinformationen:

Shipping costs are based on books weighing 2.2 LB, or 1 KG. If your book order is heavy or oversized, we may contact you to let you know extra shipping is required.