ISBN 10: 1499301596 / ISBN 13: 9781499301595
Gebraucht / Anzahl: 0
Bei weiteren Verkäufern erhältlich
Alle  Exemplare dieses Buches anzeigen

Über dieses Buch

Leider ist dieses Exemplar nicht mehr verfügbar. Wir haben Ihnen weitere Exemplare dieses Titels unten aufgelistet.

Beschreibung:

This Book is in Good Condition. Clean Copy With Light Amount of Wear. 100% Guaranteed. Summary: Ky sht i pari album me miniatura pianistike,pas viteve 1990, i mbshtetur mbikng popullore nga t gjitha trevat e vendit,i cili shkruhet pr fmijt e shkollave9-vjeare. Muzika popullore tradicionale,kjo trashgimi e rrall shpirtrore, t edukonveshin muzikor me ndjenjn e bukurismelodike, pasuris ritmike si dhe memuzikalitetin e gjuhs s knduar. Albumisht si nj udhtim tingullor npr vendinton, duke filluar nga Prmeti, Dropulli,Kolonja, Kora, Vlora, Berati, Elbasanidhe Shkodra, pr t prfunduar n Kosov.Pjest e albumit q ju fmij do t msonit luani n piano, prfaqsojn disa ngamelodit m t bukura t muziks sonpopullore, e cila sht vlersuar edhe ngaUNESCO si "Kryevepr e trashgimisgojore dhe shpirtrore t njerzimit" n vitin2005. Prmes njohjes s diversitetit kulturordhe larmis s muziks popullore, dot jini m t prgatitur pr t kuptuar dhedialoguar kulturalisht edhe me muziknm t mir botrore. Buchnummer des Verkäufers

Über diesen Titel:

Bewertung (bereitgestellt von Goodreads):
0 durchschnittlich
(0 Bewertungen)

Inhaltsangabe: Ky është i pari album me miniatura pianistike, pas viteve 1990, i mbështetur mbi këngë popullore nga të gjitha trevat e vendit, i cili shkruhet për fëmijët e shkollave 9-vjeçare. Muzika popullore tradicionale, kjo trashëgimi e rrallë shpirtërore, të edukon veshin muzikor me ndjenjën e bukurisë melodike, pasurisë ritmike si dhe me muzikalitetin e gjuhës së kënduar. Albumi është si një udhëtim tingullor nëpër vendin tonë, duke filluar nga Përmeti, Dropulli, Kolonja, Korça, Vlora, Berati, Elbasani dhe Shkodra, për të përfunduar në Kosovë. Pjesët e albumit që ju fëmijë do të mësoni të luani në piano, përfaqësojnë disa nga meloditë më të bukura të muzikës sonë popullore, e cila është vlerësuar edhe nga UNESCO si “Kryevepër e trashëgimisë gojore dhe shpirtërore të njerëzimit” në vitin 2005. Përmes njohjes së diversitetit kulturor dhe larmisë së muzikës popullore, do të jini më të përgatitur për të kuptuar dhe dialoguar kulturalisht edhe me muzikën më të mirë botërore.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Bibliografische Details

Zustand: Used

Beste Suchergebnisse bei AbeBooks

1.

Tole, Vasil S.
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Anzahl: > 20
Print-on-Demand
Anbieter
Pbshop
(Wood Dale, IL, USA)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung 2014. PAP. Buchzustand: New. New Book. Shipped from US within 10 to 14 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Buchnummer des Verkäufers IQ-9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 3,35
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 3,41
Innerhalb USA
Versandziele, Kosten & Dauer

2.

Vasil S Tole
Verlag: Createspace, United States (2014)
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Paperback Anzahl: 10
Print-on-Demand
Anbieter
The Book Depository US
(London, Vereinigtes Königreich)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung Createspace, United States, 2014. Paperback. Buchzustand: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****. Ky eshte i pari album me miniatura pianistike, pas viteve 1990, i mbeshtetur mbi kenge popullore nga te gjitha trevat e vendit, i cili shkruhet per femijet e shkollave 9-vjecare. Muzika popullore tradicionale, kjo trashegimi e rralle shpirterore, te edukon veshin muzikor me ndjenjen e bukurise melodike, pasurise ritmike si dhe me muzikalitetin e gjuhes se kenduar. Albumi eshte si nje udhetim tingullor neper vendin tone, duke filluar nga Permeti, Dropulli, Kolonja, Korca, Vlora, Berati, Elbasani dhe Shkodra, per te perfunduar ne Kosove. Pjeset e albumit qe ju femije do te mesoni te luani ne piano, perfaqesojne disa nga melodite me te bukura te muzikes sone popullore, e cila eshte vleresuar edhe nga UNESCO si Kryeveper e trashegimise gojore dhe shpirterore te njerezimit ne vitin 2005. Permes njohjes se diversitetit kulturor dhe larmise se muzikes popullore, do te jini me te pergatitur per te kuptuar dhe dialoguar kulturalisht edhe me muziken me te mire boterore. Buchnummer des Verkäufers APC9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 6,85
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: Gratis
Von Vereinigtes Königreich nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer

3.

Tole, Vasil S.
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Anzahl: > 20
Print-on-Demand
Anbieter
Books2Anywhere
(Fairford, GLOS, Vereinigtes Königreich)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung 2014. PAP. Buchzustand: New. New Book. Delivered from our UK warehouse in 3 to 5 business days. THIS BOOK IS PRINTED ON DEMAND. Established seller since 2000. Buchnummer des Verkäufers IQ-9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 4,57
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 9,88
Von Vereinigtes Königreich nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer

4.

Vasil S Tole
Verlag: Createspace, United States (2014)
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Paperback Anzahl: 10
Print-on-Demand
Anbieter
The Book Depository
(London, Vereinigtes Königreich)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung Createspace, United States, 2014. Paperback. Buchzustand: New. Language: Albanian . Brand New Book ***** Print on Demand *****.Ky eshte i pari album me miniatura pianistike, pas viteve 1990, i mbeshtetur mbi kenge popullore nga te gjitha trevat e vendit, i cili shkruhet per femijet e shkollave 9-vjecare. Muzika popullore tradicionale, kjo trashegimi e rralle shpirterore, te edukon veshin muzikor me ndjenjen e bukurise melodike, pasurise ritmike si dhe me muzikalitetin e gjuhes se kenduar. Albumi eshte si nje udhetim tingullor neper vendin tone, duke filluar nga Permeti, Dropulli, Kolonja, Korca, Vlora, Berati, Elbasani dhe Shkodra, per te perfunduar ne Kosove. Pjeset e albumit qe ju femije do te mesoni te luani ne piano, perfaqesojne disa nga melodite me te bukura te muzikes sone popullore, e cila eshte vleresuar edhe nga UNESCO si Kryeveper e trashegimise gojore dhe shpirterore te njerezimit ne vitin 2005. Permes njohjes se diversitetit kulturor dhe larmise se muzikes popullore, do te jini me te pergatitur per te kuptuar dhe dialoguar kulturalisht edhe me muziken me te mire boterore. Buchnummer des Verkäufers APC9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 7,69
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: Gratis
Von Vereinigtes Königreich nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer

5.

ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Anzahl: > 20
Print-on-Demand
Anbieter
BWB
(Valley Stream, NY, USA)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung Buchzustand: New. This item is Print on Demand - Depending on your location, this item may ship from the US or UK. Buchnummer des Verkäufers POD_9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 8,45
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: Gratis
Innerhalb USA
Versandziele, Kosten & Dauer

6.

Vasil S Tole
Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu Paperback Anzahl: 20
Print-on-Demand
Anbieter
BuySomeBooks
(Las Vegas, NV, USA)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung CreateSpace Independent Publishing Platform. Paperback. Buchzustand: New. This item is printed on demand. Paperback. 26 pages. Dimensions: 9.2in. x 7.5in. x 0.1in.Ky sht i pari album me miniatura pianistike, pas viteve 1990, i mbshtetur mbi kng popullore nga t gjitha trevat e vendit, i cili shkruhet pr fmijt e shkollave 9-vjeare. Muzika popullore tradicionale, kjo trashgimi e rrall shpirtrore, t edukon veshin muzikor me ndjenjn e bukuris melodike, pasuris ritmike si dhe me muzikalitetin e gjuhs s knduar. Albumi sht si nj udhtim tingullor npr vendin ton, duke filluar nga Prmeti, Dropulli, Kolonja, Kora, Vlora, Berati, Elbasani dhe Shkodra, pr t prfunduar n Kosov. Pjest e albumit q ju fmij do t msoni t luani n piano, prfaqsojn disa nga melodit m t bukura t muziks son popullore, e cila sht vlersuar edhe nga UNESCO si Kryevepr e trashgimis gojore dhe shpirtrore t njerzimit n vitin 2005. Prmes njohjes s diversitetit kulturor dhe larmis s muziks popullore, do t jini m t prgatitur pr t kuptuar dhe dialoguar kulturalisht edhe me muzikn m t mir botrore. This item ships from La Vergne,TN. Paperback. Buchnummer des Verkäufers 9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 8,48
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 3,37
Innerhalb USA
Versandziele, Kosten & Dauer

7.

Tole, Vasil S
Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform
ISBN 10: 1499301596 ISBN 13: 9781499301595
Neu PAPERBACK Anzahl: > 20
Anbieter
Russell Books
(Victoria, BC, Kanada)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung CreateSpace Independent Publishing Platform. PAPERBACK. Buchzustand: New. 1499301596 Special order direct from the distributor. Buchnummer des Verkäufers ING9781499301595

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 6,27
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 5,98
Von Kanada nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer