ISBN 10: 1501026828 / ISBN 13: 9781501026829
Gebraucht / Anzahl: 0
Bei weiteren Verkäufern erhältlich
Alle  Exemplare dieses Buches anzeigen

Über dieses Buch

Leider ist dieses Exemplar nicht mehr verfügbar. Wir haben Ihnen weitere Exemplare dieses Titels unten aufgelistet.

Beschreibung:

Brand New, Unread Copy in Perfect Condition. A+ Customer Service!. Buchnummer des Verkäufers

Über diesen Titel:

Bewertung (bereitgestellt von Goodreads):
0 durchschnittlich
(0 Bewertungen)

Inhaltsangabe: Çdo njeri në Amerikë, në një mënyrë ose tjetër, ka dëgjuar për emrin e Francis Skot Fitzxherald, dhe sidomos për librin e tij të famshëm "The Great Gatsby." Përveç kësaj vepra letrare e tij është përkthyer dhe në shumë gjuhë të tjera të botës. Romani "I Madhi Gatsbi" tani vjen për lexuesin shqiptar, në gjuhën shqipe. Dhe për çdo rast, në qoftë se keni parë filmin e fundit, të bazuar në këtë libër, The Great Gatsby (2013), mund të thuhet pa hezitim se me gjithë bukurinë dhe madhështinë e filmit, ai është vetëm një pjesë e bukurisë dhe madhështisë së librit. Francis Skot Fitzxherald është një nga shkrimtarët më të rëndësishëm të letërsisë Amerikane të sheullit të 20-të. Ai shkroi dhe botoi në vitet 1920-1940. Emri i tij është i lidhur pa-ndarësisht me Dekadën e Artë ose të quajtur dhe Koha e Xhazit, një term që autori në fjalë e formuloi. "I Madhi Gatsbi," ky roman egzemplar i Kohës së Xhazit është lexuar e mbajtur nga breza të tërë lexuesish brënda dhe jashtë Amerikës. Historia e të pasurit Xhej Gatsbi, dashuria e tij për të bukurën Dejzi Bjukenen dhe partit estravagante në Long Ajlend janë një reflektim i asaj dekade të veçantë në jetën amerikane. "I Madhi Gatsbi" është një roman klasik i letërsisë Amerikane të shekullit të 20-të. Leximi i tij është rrëmbyes dhe emocional, por mjaft i bukur për të gjitha moshat, të reja e të vjetra, si dhe për më të rinjtë shqiptarë-amerikanë të cilët ndoshta kanë kuriozitet të lexojnë në gjuhën shqipe atë që kanë lexuar në klasë në anglisht, dhe te kujtojnë e ruajnë në këtë mënyrë gjuhën e nënës.

„Über diesen Titel“ kann sich auf eine andere Ausgabe dieses Titels beziehen.

Bibliografische Details

Zustand: New

Beste Suchergebnisse bei AbeBooks

1.

Francis Skot Fitzxherald
Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform (2014)
ISBN 10: 1501026828 ISBN 13: 9781501026829
Neu Paperback Anzahl: 1
Print-on-Demand
Anbieter
Revaluation Books
(Exeter, Vereinigtes Königreich)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung CreateSpace Independent Publishing Platform, 2014. Paperback. Buchzustand: Brand New. 250 pages. Albanian language. 8.00x5.25x0.57 inches. This item is printed on demand. Buchnummer des Verkäufers zk1501026828

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Neu kaufen
EUR 15,04
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: EUR 6,97
Von Vereinigtes Königreich nach USA
Versandziele, Kosten & Dauer

2.

Francis Skot Fitzxherald
Verlag: CreateSpace Independent Publishing Platform (2014)
ISBN 10: 1501026828 ISBN 13: 9781501026829
Gebraucht Paperback Anzahl: 1
Anbieter
Books Express
(Portsmouth, NH, USA)
Bewertung
[?]

Buchbeschreibung CreateSpace Independent Publishing Platform, 2014. Paperback. Buchzustand: Used: Good. Ships with Tracking Number! INTERNATIONAL WORLDWIDE Shipping available. May not contain Access Codes or Supplements. Buy with confidence, excellent customer service!. Buchnummer des Verkäufers 1501026828

Weitere Informationen zu diesem Verkäufer | Frage an den Anbieter

Gebraucht kaufen
EUR 103,56
Währung umrechnen

In den Warenkorb

Versand: Gratis
Innerhalb USA
Versandziele, Kosten & Dauer